• سپتامبر

    10

    2019
  • 2290
آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه سپاه قدس، حزب الله و القاعده وضع کرد

آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه سپاه قدس، حزب الله و القاعده وضع کرد

مایک پومپئو، وزیر خارجه و استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه ۱۹ شهریور در یک نشست خبری اعلام کردند که ایالات متحده تحریم‌های جدیدی را علیه «گروه‌های تروریستی» اعمال کرده است.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت که این تحریم‌ها شامل ۱۵ نفر از سران نیروی قدس سپاه پاسداران، حزب الله لبنان، حماس و القاعده می‌شود.وی درباره جزئیات این تحریم‌ها توضیح بیشتری نداد، اما ساعتی بعد وزارت خزانه‌داریخزانه‌داری آمریکا با انتشار گزارشی در صفحه رسمی خود از ۲۱ نفر و چندین نهاد نام برد که لیست سیاه خود اضافه کرده است.محمدسعید ایزدی نماینده سپاه قدس جمهوری اسلامی در لبنان یکی از این نفرات است. همچنین نام ظاهر جباریان، رابط مالی میان ایران و حماس که هم‌اکنون در ترکیه زندگی می‌کند نیز در این فهرست دیده می‌شود.وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین یک صرافی در ترکیه را به اتهام کمک به انتقال میلیون‌ها دلار از ایران به حماس تحریم کرده است.

‎در نشست خبری روز سه‌شنبه مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا نیز عنوان کرد که تحریم‌های جدید از تراکنش‌های مالی گروه‌های تروریستی جلوگیری می‌کند.به گفته آقای پومپئو، این تحریم‌ها شرکت‌هایی را که در آموزش‌های تروریستی دخیل هستند نیز شامل خواهد شد.آقای پومپئو گفت که وزارت خارجه «۱۲ رهبر گروه‌های تروریستی» را تحریم کرده که چهار عضو ارشد حزب الله و حماس و رهبران گروه داعش و القاعده از جمله آنها هستند.این تحریم‌ها در سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر اعلام شده است.هفته گذشته آمریکا یک شبکه گسترده برای دور زدن تحریم‌های ایران را در فهرست سیاه قرار داد. در این فهرست نام شرکت‌ها و افرادی از امارات تا سنگاپور، هنگ‌کنگ، ایران، هند، سوریه و لبنان دیده می‌شود.

مطالب جدید
پر بازدیدکننده ترین مطالب
Copyright © 2019 Porsaa Magazine.