• اکتبر

    1

    2019
  • 3050
دونالد ترامپ در فشار: اتهامات تازۀ مطبوعات آمریکایی

دونالد ترامپ در فشار: اتهامات تازۀ مطبوعات آمریکایی

حسین فریدون، برادر رییس‌جمهوری ایران، به پنج سال حبس به دلیل دریافت رشوه محکوم شد

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که با آغاز روند استیضاحش در موقعیت حساسی قرار گرفته، با اتهامات گوناگونی مواجه است. بعد از جنجالی که در پی افشای مکالمۀ تلفنی وی با  رئیس‌جمهوری اوکراین بالا گرفت، اینک صحبت از گفتگوهای تلفنی ترامپ با نخست‌وزیر استرالیاست. واکنش‌های ترامپ به این حملات در روزهای اخیر،  لحنی سخت خشم‌آگین و آزرده به خود گرفته است

روز دوشنبه ٣٠ سپتامبر/٨ مهر، روزنامۀ نیویورک‌تایمز نوشت که دونالد ترامپ از اسکات موریسون، نخست‌وزیر استرالیا خواسته است که در جهت بی‌اعتبار کردن رابرت مولر، اطلاعاتی بدهد. رابرت مولر همان دادستانی است که مسئول تحقیق در بارۀ مداخلات روسیه در انتخابات آمریکا و روابط ترامپ و نزدیکانش با روس‌ها بود.

دلیل رجوع ترامپ به نخست‌وزیر استرالیا اینست که نخستین اطلاعات در بارۀ روابط احتمالی ترامپ با روس‌ها، توسط سرویس‌های اطلاعاتی استرالیایی به پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی) منتقل شده بود. در نتیجه ممکن است که استرالیایی‌ها در بارۀ شخص رابرت مولر نیز اطلاعاتی در دست داشته باشند..
اما قبل از قضیۀ استرالیا، موضوع مکالمات ترامپ با رئیس‌جمهوری اوکراین جنجال‌ساز شده بود. نمایندگان دموکرات با اتکاء به افشای همین مکالمۀ تلفنی توانستند روند استیضاح رئیس‌جمهوری را آغاز کنند.

همچنین روزنامۀ وال استریت فاش کرده است که هنگام مکالمۀ ترامپ با رئیس جمهوری اوکراین، مایک پمپئو وزیر خارجه هم حضور داشته، در حالی که پمپئو از این موضوع اظهار بی‌اطلاعی کرده بود. بدین ترتیب پای پمپئو نیز به پرونده باز شده است. این در حالی است که نمایندگان کنگره از رودی جولیانی وکیل شخصی دونالد ترامپ نیز خواسته‌اند که در ارتباط با پروندۀ اوکراین مدارکی ارائه کند.

از روزی که روند استیضاح رسماً آغاز شد، طرفداران دونالد ترامپ هم فعالیت تبلیغی خود را در دفاع از وی شدت داده‌اند. یکی از واعظان معروف تگزاس به نام رابرت جِفرِس که از هواداران پرحرارت ترامپ محسوب می‌شود نوشته است: “اگر دموکرات‌ها رئیس‌جمهوری را مجبور به کناره‌گیری کنند، چنان شکافی در کشور ایجاد خواهد شد که می‌تواند در حد یک جنگ داخلی باشد”. این پیام توئیتری توسط دونالد ترامپ بازنشر شد. اما یکی از نمایندگان جمهوری‌خواه از ترامپ انتقاد کرد و نوشت: “هیچگاه تصور نمی‌کردم که چنین جمله‌ای توسط رئیس جمهوری آمریکا تکرار شود”.

دونالد ترامپ در حالی با حملات تبلیغی و سیاسی مخالفانش دست به گریبان شده که نزدیک به ۴٠٠ روز به انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده است

مطالب جدید
پر بازدیدکننده ترین مطالب
Copyright © 2019 Porsaa Magazine.