• اکتبر

    22

    2019
  • 3390
پیشتازی حزب لیبرال جاستین ترودو در انتخابات کانادا

پیشتازی حزب لیبرال جاستین ترودو در انتخابات کانادا

حزب لیبرال جاستین ترودو برخلاف پیش‌بینی‌ها موفق به کسب اکثریت کرسی‌های پارلمان شده است. به این ترتیب، ترودو برای دومین بار هدایت دولت کانادا را برعهده خواهد داشت.

باخبار و گزارش‌های منتشر شده حکایت از پیروزی مجدد جاستین ترودو در انتخابات پارلمانی کانادا دارند. بر اساس اعلام نتایج موقت انتخابات کانادا، حزب لیبرال جاستین ترودو موفق به کسب اکثریت کرسی‌های پارلمان شده است.

پارلمان کانادا ۳۳۸ کرسی دارد. به‌رغم پیروزی حزب لیبرال در انتخابات کانادا، از شمار کرسی‌های این حزب کاسته شده و جاستین ترودو ناگزیر به تشکیل یک دولت اقلیت در کانادا است.

ترودو روی پشتیبانی نیروهای دموکراتیک در پارلمان کانادا حساب می‌کند. ترودو به این ترتیب می‌تواند در همراهی و با پشتیبانی احزاب و نیروهای اپوزیسیون به فعالیت خود در مقام نخست‌وزیری این کشور ادامه دهد.

دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمریکا نیز پیروزی مجدد ترودو در انتخابات پارلمانی کانادا را به او تبریک گفته است.

حیثیت جاستین ترودو به علت بازنشر تصویرهایی قدیمی از او که با چهره‌ای سیاه شده در برابر دوربین قرار گرفته بود، آسیب دیده بود.
نلسون وایسمن، استاد علوم سیاسی دانشگاه تورنتو گفته است که میزان موفقیت ترودو در انتخابات کانادا برای او غیرمنتظره بوده است. او گفته است: «من گمان نمی‌کنم که کسی پیش از انتخابات می‌توانست پیش بینی کند که ترودو بتواند اکثریت کرسی‌ها را به دست آورد.»
پیروزی قاطع حزب لیبرال جاستین ترودو در سال ۲۰۱۵ به حکومت ده ساله محافظه‌کاران در این کشور خاتمه داد. اما انتشار عکس‌های جنجالی از ترودو، از میزان محبوبیت او کاسته بود.
در چنین شرایطی، باراک اوباما، رئيس جمهوری پیشین آمریکا پا به میدان نهاد و از مردم کانادا خواست تا از ترودو در انتخابات پشتیبانی کنند. اوباما گفته بود که جهان در حال حاضر به سیاستمدارانی پیشرو نظیر او نیاز دارد.
حتی مجله “رولینگ استونز” در پشتیبانی از ترودو این تیتر را بر روی جلد خود انتخاب کرده بود: «چرا او [ترودو] نمی‌تواند رئیس‌جمهور ما باشد؟»
ترودو ظرف چهار سال گذشته اقدامات زیادی کرده است. به عنوان نمونه، در شرایطی که آمریکا و بسیاری از کشورهای درهای خود را بر روی مهاجران بسته‌اند، او حاضر به پذیرش مهاجران شده است.

مطالب جدید
پر بازدیدکننده ترین مطالب
Copyright © 2019 Porsaa Magazine.