• نوامبر

    4

    2019
  • 3228
انتشار پوستری برای تبلیغ چندهمسری، در شبکه‌های اجتماعی ایران جنجال به پا کرد!

انتشار پوستری برای تبلیغ چندهمسری، در شبکه‌های اجتماعی ایران جنجال به پا کرد!

پوستر تبلیغ برگزاری کارگاه آموزشی مهارت‌های ارتباطی خانواده‌های چندهمسری در تهران.

انتشار پوستری برای تبلیغ چندهمسری، در شبکه‌های اجتماعی ایران جنجال به پا کرده است. این پوستر برای اطلاع‌رسانی در مورد برگزاری یک “کارگاه آموزشی مهارت‌های ارتباطی خانواده‌های چندهمسری” در شبکه‌های اجتماعی بسیار بازنشر شده است.

این دوره آموزشی را قرار است بنیادی به نام “موسسه وطن توحیدی حیات حُسنی” هفدهم آبان در تهران برگزار ‌کند. این موسسه پیش از این دو کارگاه آموزشی مشابه را در اصفهان برگزار کرده است.

یکی از مدرسان این دوره در گفتگو با بی‌بی‌سی گفت که “این دوره آموزشی رایگان است و چندین تن از اساتید دانشگاه و روحانیون در برگزاری آن همکاری می‌کنند.”

به گفته مدرس این کارگاه آموزشی، “بودجه برگزاری این دوره را بعضی از نیکوکاران تامین می‌کنند که دغدغه تسهیل ازدواج دختران مجرد را دارند.”

توجه به چند همسری چندی پیش با طرح موضوع در تلویزیون دولتی ایران در برنامه‌ای با عنوان “بدون توقف” بالا گرفت.

طرفداران این ایده آن را راه‌حلی برای ازدیاد جمعیت ایران و جلوگیری از پیر شدن میانگین سنی جمعیت می‌دانند. آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران پیشتر در چندین سخنرانی بر ضرورت فرزندآوری بیشتر و نقش زنان در ازدیاد جمعیت تاکید کرده است.
تصویر پوستر جنجالی از کلاژ چند کارتون کار امین دریانورد تهیه شده است.
آقای دریانورد در اینستاگرام توضیح داد که این کلاژ بدون دخالت و رضایت او از ترکیب چهار اثر او تهیه شده است.
بسیاری از کاربران که با سبک کار و شخصیت‌پردازی کارتونی آقای دریانورد آشنا بودند با انتشار این پوستر در اینستاگرام از او توضیح خواسته یا به او انتقاد کرده بودند. سبک کار آقای دریانورد بیشتر گرته‌برداری از سبک تصویرسازی‌ کارتونیست‌های مالزی و اندونزی است برای به تصویر کشیدن زوج‌های مسلمان.
از جمله کسانی که به این پوستر و کارگاه آموزشی واکنش نشان داده شهیندخت ملاوردی، دبیر کل جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان و دستیار پیشین رییس‌جمهور در امور زنان و حقوق شهروندی است. او در توییتی با اشاره به این پوستر، شعری از سعدی را نوشت: “گر تو قرآن بدین نمط خوانی، ببری رونق مسلمانی.”

این اظهارنظر خانم ملاوردی واکنش‌های متنوعی را در پی داشته است، از جمله بعضی او را به استاندارد دوگانه متهم کرده‌ و پرسیده‌اند که “مگر چند همسری در دین اسلام نیست؟ مگر این مخالف شرع است؟”

مطالب جدید
پر بازدیدکننده ترین مطالب
Copyright © 2019 Porsaa Magazine.