• دسامبر

    31

    2019
  • 4056
ترامپ: ایران بهای سنگینی خواهد پرداخت!

ترامپ: ایران بهای سنگینی خواهد پرداخت!

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، سه شنبه ۱۰ دی ماه در تازه ترین واکنش خود به حمله به سفارت آمریکا در بغداد گفته است، ایران بهای سنگینی خواهد پرداخت..

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، سه شنبه ۱۰ دی ماه در تازه ترین واکنش خود به حمله به سفارت آمریکا در بغداد گفته است، ایران بهای سنگینی خواهد پرداخت.

دونالد ترامپ در توییتی نوشته است: ایران به طور کامل مسئولیت جان‌های از دست رفته یا خسارات وارده به هر یک از ساختمان‌های ما را به عهده خواهد داشت. آنها بهای سنگینی خواهند پرداخت. این هشدار نیست؛ تهدید است. سال نو مبارک!

برای اطلاع از آخرین خبر ها به صفحه مجله پُرسا درفیسبوک بپیوندید

دونالد ترامپ بامداد سه شنبه در یک پیام توییتری دیگر جمهوری اسلامی را متهم کرد که طراح و سازمان‌دهنده حمله به سفارت کشورش در بغداد، پایتخت عراق، است.
او در ادامه این پیام که ساعتی پس از هجوم تظاهرکنندگان به ساختمان سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد منتشر شد تاکید می‌کند که مسئولیت کامل این رخداد را بر عهده تهران می‌داند.
دونالد ترامپ در ادامه می‌گوید که از دولت عراق انتظار دارد با استفاده از نیروهای خود از سفارتخانه آمریکا محافظت کند.
آمریکا روز یک‌شنبه هفته جاری در واکنش به حمله به یک پایگاه نظامی در کرکوک و کشته شدن یک آمریکایی، به پایگاه‌های کتائب حزب‌الله، یک گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در عراق، حمله کرد.
در این حملات دست‌کم ۲۵ شبه‌نظامی شیعه کشته و ۵۵ نفر نیز زخمی شدند.
رئیس جمهور آمریکا در توییت تازه خود این اتفاقات را چنین مورد اشاره قرار داده است: «ایران یک پیمانکار آمریکایی را کشت و بسیاری را زخمی و مجروح کرد. ما با قدرت پاسخ دادیم و همیشه هم خواهیم داد. حالا ایران حمله به سفارت آمریکا در عراق را ترتیب داده است. مسئولیت کاملا بر عهده آنهاست.»
اتهام دست داشتن ایران در حمله به پایگاه نظامی در عراق و مرگ پیمانکار آمریکایی پیشتر هم مطرح شده بود و ایران آن را تکذیب کرده بود.
از جمله علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران، روز دوشنبه با اشاره به این موضوع گفت: «ما هرگونه نقش‌آفرینی در حمله به نیروهای آمریکایی را قویاً تکذیب می‌کنیم. این ادعای بدون مدرک آمریکا نمی‌تواند توجیهی برای بمباران و کشتار مردم بر خلاف قوانین بین‌المللی باشد.»

مطالب جدید
پر بازدیدکننده ترین مطالب
Copyright © 2019 Porsaa Magazine.