• فوریه

    21

    2020
  • 4359
شیوع کرونا در منطقه؛ هشتگ «مرز با ایران را ببندید» در ترکیه داغ شد!

شیوع کرونا در منطقه؛ هشتگ «مرز با ایران را ببندید» در ترکیه داغ شد!

کاربران شبکه‌های اجتماعی در ترکیه از روز پنج‌شنبه با داغ کردن هشتگ «مرز با ایران را ببندید»، از مسئولان کشورشان خواستند تا از ورود ویروس کرونا از طرف ایران جلوگیری کنند.
خبرگزاری آناتولی ترکیه نیز گزارش داد در پی مشاهده موارد ابتلا به ویروس کرونا (کووید-۱۹) در ایران، ترکیه تدابیر ویژه در گذرگاه مرزی قوربلاغ در سوی دیگر مرز بازرگان اتخاذ کرده و مأموران بازرسی‌ در این گمرک از دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی استفاده می‌کنند.

برای اطلاع از آخرین خبر ها به صفحه مجله پُرسا درفیسبوک بپیوندید

در پی اعلام مرگ ۴ تن از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران، برخی از کشورهای همسایه به فکر جلوگیری از ورود این ویروس کشنده افتادند. روز گذشته دولت عراق ورود مسافران ایرانی به فرودگاه‌های این کشور را ممنوع و اعلام کرد اتباع عراقی مقیم ایران می‌توانند با رعایت شرایط قرنطینه وارد عراق شوند، اما در مقصد، قرنطینه و معاینه می‌شوند.
دولت عراق همچنین صدور ویزا برای اتباع ایران را متوقف کرده است.

از سوی دیگر روز جمعه ۲۱ فوریه (دوم اسفند) دولت لبنان از مشاهده نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور خبر داد. فرد مبتلا زنی ۴۵ ساله است که در قم بوده و با هواپیما به لبنان سفر کرده است. دولت لبنان همچنین گفته است دو مورد دیگر مشکوک به کرونا در همین هواپیما مشاهده و قرنطینه شده‌اند.

وزیر بهداشت ترکیه به نقل از نمکی: ۷۵۸ مورد مشکوک به کرونا در ایران

روز جمعه فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه نیز در توییتر نوشت که با سعید نمکی وزیر بهداشت ایران در خصوص شیوع ویروس کرونا در این کشور «گفتگو و تبادل نظر» کرده است.

آقای کوجا از قول وزیر بهداشت ایران نوشت: «در این گفت‌وگو اعلام شد که از ۷۵۸ مورد مشکوک ۱۸ مورد آن مثبت بوده و از این شمار ۴ تن جان باخته‌اند. از روز یکشنبه ارائه گواهی سلامت پزشکی مسافران ایران اجباری خواهد شد.»

پیش از این کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی بهداشت ایران گفته بود که در روزهای گذشته هزاران نفر به کلینیک‌ها و مراکز بهداشتی کشور رجوع کرده‌ و بیش از ۷۳۵ مورد با «علائم شبه آنفلوآنزا» بستری شده‌اند.

مطالب جدید
پر بازدیدکننده ترین مطالب
Copyright © 2019 Porsaa Magazine.