• ژانویه

    14

    2021
  • 6834
قانون ماندن در منزل از امروز در سراسر انتاریو اجرایی شد

قانون ماندن در منزل از امروز در سراسر انتاریو اجرایی شد

این بخشنامه ساکنین استان آنتاریو را ملزم به ماندن در خانه می کند به غیر موارد ضروری مثل دسترسی به مرکز بهداشتی و درمانی، خرید مواد غذایی و یا ورزش در فضای باز.
مقامات استان اعلام کردند که معنای دقیقی از کلمه “ضروری” ارائه نمی دهد به این دلیل که هر شخص درگیر شرایط خاص خود و ملاحظات منطقه زندگی خود است.
محدودیتی برای تعداد دفعات ترک منزل یا زمانی که فرد بیرون از منزل به سر می برد، وجود ندارد.

دولت ایالتی انتاریو پارامترهای قانونی دستور ماندن در خانه که به تازگی مورد بحث قرار داده را منتشر کرد و جزئیات دلایلی که به سبب آنها ساکنین اجازه ترک منزل دارند، را شرح داد.
نخست وزیر داوگ فورد از مردم خواست که از “بهترین قضاوت” خود برای اخذ تصمیم ترک منزل استفاده کنند.
مقامات استان همچنین اعلام کردند که پلیس و ماموران قانون اجازه اجرای دستور ماندن در خانه را دارند و می توانند قانون شکنان را جریمه کنند.
در شب چهارشنبه امقامات استان آنتاریو جزئیات بیشتری از اعمال قانون منتشر کرد و این شامل سه بخش می شود:
برای اطلاع از آخرین خبر ها ی کانادا و جهان به کانال تلگرام تورنتو چه خبر بپیوندید

1-نیاز به احراز هویت.پلیس یا مامور قانون که “زمینه های مناسب و منطقی” برای باور به این مساله که شخصی قانون ماندن در منزل را شکسته است، داشته باشد می تواند “از آن شخص درخواست کند که نام دقیق، تاریخ تولد و آدرس خود را به مامور ارائه دهد”. هر فرد باید این درخواست مامور را “بی درنگ اجابت کند” و اطلاعات دقیق خود را به مامور ارائه دهد.
2-تعطیلی موقت
ماموران می توانند دستور تعطیلی موقت هر مکانی را صادر کنند؛ در صورتی که اعتقاد داشته باشند در آنجا “رویداد برنامه ریزی شده عمومی یا هر نوع تجمع در حال رخ دادن است” و تعداد شرکت کنندگان از تعداد مجاز قانون بازگشایی انتاریو بیشتر است. در حال حاضر دورهمی های خانگی غیر مجاز هستند به غیر از جمعی که تنها از اعضای خانوار تشکیل شده باشد.

همه افراد حاضر باید محل را “بلافاصله بعد مطلع شدن از دستور تخلیه کنند” و هیچ فردی نباید بدون اخذ مجوز دوباره به آن فضا وارد شود. این بخش شامل افرادی که آنجا زندگی می کنند نمی شود.

3-دستور توقف و پراکنده شدن شرکت کنندگان
ماموران می توانند به کسی که در رویدادی عمومی مغایر با قانون بازگشایی استان شرکت کرده است، دستور “خاتمه حضور” بدهند و به تجمع دستور دهند تا پراکنده شوند و آنها ملزم به اطاعت بی درنگ می باشند.
اما منتقدین می گویند که این اقدام که در روز سه شنبه همزمان با تصویب دومین وضعیت اضطراری استان آنتاریو اعلام شد، مبهم است، مخصوصا بخشی از آن که به ماموران اجازه اعمال قانون و صدور جریمه در قبال افرادی که همکاری نمی کنند را می دهد.
این دستور بخشی از تلاش استان انتاریو برای مبارزه با نرخ صعودی کووید19  است که طبق هشدار مقامات می تواند به منجربه لظمات جبران ناپذیر مراکز درمانی و بهداشتی منجر شود.

مطالب جدید
پر بازدیدکننده ترین مطالب
Copyright © 2019 Porsaa Magazine.