• آگوست

    24

    2018
  • 2821
برنامه داگ فورد برای آموزش مسائل جنسی در انتاریو چگونه است؟

برنامه داگ فورد برای آموزش مسائل جنسی در انتاریو چگونه است؟

در حین اعتراضات و ابراز نظر‌‌‏ها درباره بر هم زدن برنامه درسی آموزش مسائل جنسی به کودکان، پیام « داگ فورد »، نخست وزیر انتاریو مشخص است : استان انتاریو پیش از تصمیم گیری برای باید و نباید‌‌‏های آموزش به کودکان در مورد این موضوع حساس با والدینشان مشورت خواهد کرد.

بسیاری از والدین برنامه درسی آموزش مسائل جنسی که دولت پیشین لیبرال کانادا در سال ۲۰۱۵ طرح کرد را به دلیل اختلاف زیاد با ارزش‌‌‏های مطرح در خانواده‌‌‏شان، جنجالی نامیده‌‌‏اند.

 برنامه درسی ۲۰۱۵ شامل مواردی از قبیل ارسال مطالب جنسی به صورت متن یا تصویر بر روی موبایل یا سوء استفاده جنسی اینترنتی است؛ مطالبی که در برنامه درسی پیش از آن که از سال ۱۹۹۸ به اجرا درآمده بود، وجود نداشت. اما این برنامه همچنین شامل موضوعاتی است که بسیاری از والدین حاضر نیستند که کودکانشان به طریقی که نویسنده این برنامه درسی تهیه کرده است، آموزش ببینند. برای مثال عادی جلوه دادن مسائل جنسی میان کودکان.

دولت پیشین تحت نخست وزیری « دالتون مک گینتی » یک بار در سال ۲۰۱۰ سعی در تغییر برنامه درسی کرد؛ اما به دلیل اعتراض والدین نگران، این برنامه کنار گذاشته شد.

پس از آنکه « کاتلین وین » نخست وزیر انتاریو شد، با وجود این نگرانی‌‌‏ها از طرف والدین، آموزش جنسی را که شامل مطالبی جنجالی نیزمی‌‌‏شد، به برنامه آموزشی کودکان وارد کرد.

کار به جایی رسید که هزاران دانش آموز دست به اعتصاب زدند. برخی والدین نیز فرزندانشان را از مدارس عمومی خارج کردند؛ به طوری که پس از ورود برنامه جدید درسی، دو هزار دانش آموز مدارس عمومی را ترک کردند.

در سه سال گذشته بر تعداد مسافران ایرانی در ترکیه افزوده شده و بنا به اعلام وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه در شش ماه اول سال جاری میلادی (۲۰۱۸) بیش از یک میلیون و ۱۴۲ هزار مسافر ایرانی به ترکیه رفته‌اند که نسبت به سال گذشته هفت درصد رشد داشته است.

 

 

مطالب جدید
پر بازدیدکننده ترین مطالب
Copyright © 2019 Porsaa Magazine.