• آگوست

    20

    2018
  • 2558
جاستین ترودو دوباره نامزد انتخابات 2019 می شود.!

جاستین ترودو دوباره نامزد انتخابات 2019 می شود.!

رهبر حزب لیبرال (حاکم در کانادا) در سخنرانی خود در منطقه پاپینو مونترال از حضور دوباره خود در انتخابات سال 2019 کانادا خبر داد.

به گزارش رسانه هدهد کانادا به نقل از تورنتو استار، جمعیت حاضر در این مراسم نیز با تشویق ترودو حمایت خود را از دیدگاه وی با عنوان « سیاست مثبت» اعلام کردند و در مقابل نسبت به اندرو شیر(Andrew Scheer)رهبر حزب محافظه کاران انتقاد کردند.

رهبر حزب لیبرال همچنین قول داد تا پاره ای از مشکلات کشور از جمله حفاظت از اقیانوس های کانادا، افزایش سطح کیفی زندگی بومیان و کاهش شکاف بین فقیر و غنی را پیگیری کند

به کانال تورنتو چه خبر (مجله پُرسا) در تلگرام بپیوندید

همچنین ترودو در صفحه فیس بوک خود نوشت: ما از سال ۲۰۱۵ میلادی به موفقیت‌های بسیاری دست یافته‌ایم اما همچنان کارهای بسیاری وجود دارند که باید با کمک یکدیگر انجام دهیم. در نتیجه امروز بسیار هیجان زده‌ام که اعلام کنم، پذیرفته‌ام تا به عنوان نامزد حزب “لیبرال کانادا” در انتخابات سال ۲۰۱۹ میلادی شرکت کنم.

جاستین ترودو اولین بار در سال 2008 بعنوان نماینده منطقه پاپینو مونترال وارد مجلس عوام شد. در این انتخابات وی توانست نماینده حزب بلوک کبکوا را شکست دهد و به عنوان نماینده وارد مجلس عوام کانادا شود و برای نخست وزیری، اگر چه لیبرال‌ها شکست سختی خورده و محافظه‌کاران به قدرت رسیدند، اما این مسئله آغاز راهی برای ترودوی جوان بود.

 ترودوی جوان در سال ۲۰۱۳ به عنوان رهبر حزب لیبرال کانادا برگزیده و پس از رهبری حزب لیبرال در انتخابات سال ۲۰۱۵ و پیروزی این حزب با اکثریت آرا به به عنوان بیست و سومین نخست وزیر کانادا انتخاب شد.

طی 50 سال گذشته ( به جزء 2006 تا 2008 که حزب بلوک کبکوا روی کار بودند) حزب لیبرال در کانادا در راس امور قرار داشته اند.

جاستین ترودو از موافقان قانونی کردن مصرف ماری‌جوانا بود و در نهایت با تصویب مجلس از اکتبر امسال مصرف این ماده مخدر در کانادا قانونی می شود.

 

مطالب جدید
پر بازدیدکننده ترین مطالب
Copyright © 2019 Porsaa Magazine.