• ژوئن

    11

    2019
  • 982
برای مهدی کروبی هم “ماهواره نصب کرده‌اند”

برای مهدی کروبی هم “ماهواره نصب کرده‌اند”

فرزند مهدی کروبی گفت، علاوه بر دسترسی محدود به ماهواره، خواهر، خواهرزاده‌ها و برادرزاده‌های این معترض در حصر نیز می‌توانند بدون هماهنگی قبلی به ملاقات او بروند. اما به گفته محمدحسین کروبی نشانه رفع کامل حصر دیده نمی‌شود.

محمدحسین کروبی، فرزند مهدی کروبی از معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸، گفته است که پس از گذشت هشت سال اندکی از محدودیت‌های ارتباطی برای پدرش کاسته شده و او اکنون امکان استفاده محدود از برخی شبکه‌های ماهواره‌ای را دارد. فرزند مهدی کروبی امروز سه‌شنبه ۲۱ خرداد (۱۱ ژوئن) در پاسخ به این پرسش خبرگزاری ایلنا که “آیا گشایشهایی که در مورد میر‌حسین موسوی و زهرا رهنورد صورت گرفته، در مورد آقای کروبی هم انجام شده است”، گفت: «در سال ۹۸ ماموران امنیتی یک سری گشایش‌هایی را ترتیب دادند از جمله اینکه گفتتد می‌توانیم برای محصوران ماهواره نصب کنیم.»

محمدحسین کروبی افزود: «با اینکه آقای کروبی در ابتدا زیاد موافق این کار نبودند اما با صحبت خانواده مبنی بر اینکه اگر این کار انجام بشود خوب است، پذیرفتند.»دسترسی “تنها به چند شبکه خبری فارسی” فرزند مهدی کروبی با اشاره به اینکه “کانال‌های محدودی برای آقای کروبی باز است”، ادامه داد: «برای ایشان ماهواره گذاشتند اما شبکه‌های خیلی کمی را باز گذاشته‌اند. این شبکه‌‌ها تنها محدود به چند شبکه خبری فارسی است.» به گفته محمدحسین کروبی: «علاوه بر نصب ماهواره گفته شده که خواهر، خواهرزاده‌ها و برادرزاده‌ها هر موقع که بخواهند می‌توانند بدون هماهنگی قبلی به ملاقات ایشان بیایند.»

فرزند این معترض در حصر همچنین با بیان اینکه تلفن همراه در اختیار مهدی کروبی قرار نگرفته، گفته است: «ولی مادرم مدتی است که مشکلی ندارند از اینکه موبایل به منزل ببرند.» محمدحسین کروبی در عین حال با اشاره به اینکه “پیشنهاد گشایش در حصر بعد از ایام تعطیلات نوروز انجام شده است”، گفت: «در مدت هشت سالی که از حصر گذشته است، متاسفانه هنوز هیچ حکم قضایی به ما نشان نداده‌اند. حتی حاضر به برگزاری محاکمه هم نیستند و محصوران همچنان بلاتکلیف هستند.» او همچنین تأکید کرد: «تصور نشود بعد از هشت سال به دلیل چند گشایش کوچک، خانواده محصوران ذوق‌زده شده‌‌اند. ما معترض هستیم و این حصر را غیرقانونی می‌دانیم.»

مطالب جدید
پر بازدیدکننده ترین مطالب
Copyright © 2019 Porsaa Magazine.