• جولای

    8

    2019
  • 1843
تاریخ‌سازی زنان آمریکا در فوتبال جهان ( خلاصه بازی فینال آمریکا و هلند)

تاریخ‌سازی زنان آمریکا در فوتبال جهان ( خلاصه بازی فینال آمریکا و هلند)

برتری دو بر صفر تیم ملی فوتبال زنان آمریکا مقابل هلند که یکشنبه شب-۱۶ تیرماه- در استادیوم شهر لیون فرانسه ثبت شد، تنها راقم قهرمانی این تیم در هشتمین دوره جام جهانی فوتبال زنان نبود، بلکه لحظه‌ تاریخ‌سازی پرافتخارترین تیم فوتبال زنان جهان بود. داشتن آماری شگفت‌آور در هر هشت دوره این مسابقات توانسته‌اند یکی از عناوین اول تا سوم را نصیب خود کنند، یکشنبه شب برای چهارمین بار جام قهرمانی را بالای سر خود بردند. امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه، و ویلم آلکساندر، پادشاه هلند، دو تماشاگر ویژه بازی پایانی جام هشتم بودند.

نیمه اول فینال ۲۰۱۹ با تساوی بدون گل به پایان رسید. در نیمه دوم مگان راپینو از روی نقطه پنالتی و رز لاول دروازه ساری فان ونندال را گشودند. این دروازه‌بان هلندی، جایزه دستکش طلایی جام جهانی را تصاحب کرد. راپینو، بازیکن خلاق آمریکایی در پایان بازی به عنوان بازیکن برتر میدان معرفی شد. او همچنین جایزه توپ طلایی جام جهانی را هم نصیب خود کرد. در این دوره از بازی‌ها، سه مهاجم با شش گل زده در صدر جدول گلزنان ایستادند. الن وایت از انگلیس، آلکس مورگان و مگان راپینو از آمریکا. شریدا اسپیتس هلندی هم با چهار پاس گل، بهترین آمار را به جا گذاشت.

این دوره مانند دوره پیشین جام جهانی زنان، از لحاظ گستردگی پوشش رسانه‌ای، توجه به رخدادهای متن جام و جلب نظر هواداران فوتبال در دنیا، پیشرفت چشمگیری نسبت به دوره‌های اولیه جام جهانی زنان داشت. بازتاب گسترده رقابت‌ها در شبکه‌های اجتماعی و توجه به ستاره‌های برجسته فوتبال زنان در رسانه‌ها، سبب شده بود که هشتمین دوره جام جهانی فوتبال زنان وضعیتی متفاوت از دوره‌های پیشین داشته باشد.

جام جهانی فوتبال زنان از سال ۱۹۹۱ و به میزبانی چین پایه‌گذاری شد. جام قهرمانی در اولین دوره به آمریکا رسید. نروژ در رده دوم قرار گرفت. سوئد هم سوم شد. دوره دوم، نروژی‌ها توانستند با غلبه بر آلمان به قهرمانی برسند. آمریکا مدافع عنوان قهرمانی روی سکوی سوم ایستاد. آمریکا که سال ۱۹۹۴ میزبان جام جهانی فوتبال مردان بود، سال ۱۹۹۹ جام جهانی زنان را برگزار کرد و در فینال داغ و جنجالی، چین را در ضربات پنالتی برد و جام را در خانه نگه داشت.

مطالب جدید
پر بازدیدکننده ترین مطالب
Copyright © 2019 Porsaa Magazine.