• آگوست

    14

    2019
  • 1602
خانواده میترا استاد محمدعلی نجفی را “بخشید”

خانواده میترا استاد محمدعلی نجفی را “بخشید”

برادر میترا استاد از انصراف از قصاص محمدعلی نجفی و بخشش او خبر داد. وکلای اولیای دم نیز این خبر را تأیید کردند. شهردار اسبق تهران که متهم به قتل همسر دوم خود میترا استاد بود، از سوی دادگاه به قصاص محکوم شده بود.

دو تن از وکلای اولیای دم میترا استاد خبر رضایت این خانواده با بخشش محمدعلی نجفی و انصراف آنها از حکم قصاص تأیید کردند. برادر میترا استاد نیز خود پیش‌تر با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود از اعلام رضایت از نجفی خبر داده بود.

مسعود افرازه و محمود حاجلویی، دو تن از وکلای اولیای دم میترا استاد، امروز چهارشنبه ۲۳ مرداد (۱۴ اوت) این خبر را تأیید کردند. آقای افرازه به خبرگزاری ایسنا گفت: «آقای استاد از آقای نجفی اعلام رضایت کردند.»

آقای حاجلویی نیز به خبرگزاری فارس گفت: «طی صحبتی که با  مسعود استاد (برادر میترا) داشته‌ایم باید بگویم خبر بخشش محمدعلی نجفی صحت دارد.»

این وکیل خانواده میترا استاد ادامه داد: «هنوز از جزئیات این موضوع صحبتی نشده اما برادر مرحومه به ما اطلاع داد که می‌خواهند از قصاص نجفی بگذرند.»

مسعود استاد، برادر میترا استاد و نماینده اولیای دم پیش‌تر در صفحه اینستاگرام خود خبر “بخشش” محمدعلی نجفی را اعلام کرده و از جمله نوشته بود: «به واسطه پادرمیانی بزرگان کرمانشاه و کشور و همچنین وکلای عزیزمان آقای مسعود افرازه و محمود حاجلویی، پدرم، مادرم و مهیارمان [فرزند میترا استاد]، آقای محمدعلی نجفی را بخشیدیم و از خون عزیزمان گذشتیم و خرسندیم که هیچ معامله ای با خون آن بزرگوار نکردیم که امیدوارم آقای محمدعلی نجفی در این چند صباح باقی مانده به دور از سیاست، به تزکیه نفس بپردازد.»

پرونده قتل میترا استاد توسط محمدعلی نجفی یکی از جنجالی‌ترین پروند‌ه‌های جنایی سا‌ل‌های اخیر است که بازتاب گسترد‌ه‌ای در فضای رسانه‌ای ایران داشته است. محمد علی نجفی هفتم خرداد ماه گذشته همسر دوم خود میترا استاد را با شلیک گلوله به قتل رساند.

روز هشتم مردادماه نیز سخنگوی قوه قضائیه ایران اعلام کرد که آقای نجفی به دو سال حبس به جرم حمل غیرمجاز سلاح و “قصاص نفس” به جرم قتل میترا استاد محکوم شده است. حمید گودرزی، یکی از وکلای نجفی اما پس از اعلام رأی دادگاه گفت که به این حکم اعتراض خواهد کرد.

اندک زمانی پس از کناره‌گیری محمدعلی نجفی از مقام شهرداری تهران، عکس‌هایی از او و همسر جوان دومش میترا استاد برای اولین بار در اسفند ماه سال ۱۳۹۶ در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و جنجال آفرید.

محمدعلی نجفی، از اعضای حزب کارگزاران سازندگی، در سه دهه گذشته مقام‌های مختلفی را در جمهوری اسلامی از جمله در سمت‌های وزیر علوم، وزیر آموزش و پرورش، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس سازمان میراث فرهنگی برعهده داشته و آخرین سمت او شهرداری تهران بود.

مطالب جدید
پر بازدیدکننده ترین مطالب
Copyright © 2019 Porsaa Magazine.