• آگوست

    14

    2019
  • 1440
بازگشایی فرودگاه هنگ کنگ؛ چین کار معترضان را شبیه تروریست‌ها خواند

بازگشایی فرودگاه هنگ کنگ؛ چین کار معترضان را شبیه تروریست‌ها خواند

در حالی که فرودگاه بین‌المللی هنگ کنگ پس از چند روز تجمع و درگیری بازگشایی شده و پروازها از سر گرفته شد‌ه‌اند، دولت چین بار دیگر کار معترضان هنگ کنگی را شبیه کار «تروریست‌ها» توصیف کرد.

دفتر امور هنگ کنگ و ماکائو در وزارت امور خارجه چین گفته است که معترضان هنگ کنگی «با تروریست‌ها تفاوتی ندارند». این اداره روز چهارشنبه ۲۳ مرداد ضمن محکوم کردن «اقدامات مجرمانه مشابه تروریسم» در جریان تحصن معترضان در فرودگاه هنگ کنگ، تهدید کرد: «با عاملان این جنایت‌های بسیار خشن بر پایه قانون و با جدیت برخورد خواهد شد.»

صدها تن از معترضان سیاه‌پوش هنگ کنگی که از روز جمعه وارد سالن اصلی پروازهای ورودی فرودگاه هنگ کنگ شده بودند، تا روز سه‌شنبه در آنجا مانده و باعث اختلال در پروازها شدند. تلاش پلیس برای خارج کردن تحصن‌کنندگان به درگیری شدید با آنها انجامید.

حمله به یک خبرنگار و یک گردشگر

دولت پکن «حمله به یک خبرنگار رسانه دولتی چین و یک گردشگر خارجی» را از جمله اقدامات «خشن» معترضان هنگ کنگی در جریان تحصن در فرودگاه خوانده است.

اما معترضان این روایت را قبول ندارند. آنها می‌گویند این افراد بر اثر یورش پلیس ضد شورش، فرار افراد و هرج و مرج ناشی از انتشار گاز اشک‌آور مجروح شده‌اند. به گفته معترضان یکی از مجروحان که دولت مرکزی چین ادعا می‌کند گردشگر خارجی است، در واقع یک مأمور امنیتی مخفی چین بوده که به جمع آنها نفوذ کرده بود.

مطالب جدید
پر بازدیدکننده ترین مطالب
Copyright © 2019 Porsaa Magazine.