• ژانویه

    30

    2018
  • 1022
آکسفام: هر دو روز یک میلیاردر به میلیاردهای جهان اضافه می‌شود

آکسفام: هر دو روز یک میلیاردر به میلیاردهای جهان اضافه می‌شود

به گزارش آکسفام ثروتمندترین‌ها، که یک درصد جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند، ۸۲ درصد کل ثروت دنیا را در اختیار دارند. این بنیاد خیریه می‌گوید بیشترین میلیاردهای دنیا مرد هستند.

به گزارش بنیاد آکسفام، چهل و دو نفر نیمی از کل ثروت دنیا را در اختیار دارند.

 در پژوهشی که در ۲۲ ژانویه ۲۰۱۸ (۲ بهمن ۹۶) منتشر شد، آکسفام خواستار مقابله با شکاف روز افزون میان ابرپولدارها و بقیه جهان شد.

در گزارش این بنیاد خیریه آمده است که ۸۲ درصد ثروت ایجاد شده در سال ۲۰۱۷، نصیب یک درصد پولدار دنیا شده است در حالی‌که کمتر از نیم دیگرثروت که در اختیار بقیه مردمان جهان است، تغییری نداشته است.

به کانال فرنگ سیتی مجله پُرسا در تلگرام بپیوندید

 این گزارش در حالی منتشر شده است که غول‌های سیاسی و اقتصادی دنیا برای اجلاس اقتصاد جهانی در داووس سوئیس گردهم آمده‌اند و انتظار می‌رود راه‌حل‌هایی مسئولانه در حوزه اقتصادی پیش روی جهان بگذارند.

افزایش تمرکز ثروت در بالا

  آکسفام می‌گوید ارقامی که به دست آورده، نشان می‌دهند که دستاوردهای اقتصادی “به شدت در بالا متمرکز شده‌اند”. این بنیاد فرار مالیاتی، تنزل نسبی حقوق کارگران، کاهش هزینه‌های شرکت‌ها و نفوذ تجارت در حوزه سیاست‌گذاری را از جمله عوامل افزایش نابرابری اقتصادی دانست.

آکسفام هم‌چنین در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده است که ثروت میلیادرها در مقطع زمانی ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۵، سالانه به طور میانگین ۱۳ درصد افزایش یافته است.

مطالب جدید
پر بازدیدکننده ترین مطالب
Copyright © 2019 Porsaa Magazine.